Kontakt


Hem      Kontakt


Kontakta oss för att beställa språktjänster 

Vi står till ditt förfogande dygnet runt, alla dagar på året.  

Språkservice Online  – vår webbtjänst.
Beställ inloggning till Språkservice Online här. 
Där hittar du TolkNu som ger dig omedelbar tillgång till tolk i önskat språk.  

Telefon: 0770-457 458 

E-post (tolktjänster): info@sprakservice.se 
E-post (översättning): translation@sprakservice.se  
E-post (konferenstolkning): konferens@sprakservice.se  

För kostnadsfri offert (översättning) klicka här. 

 

 

Malmö - huvudkontor

Kontorstid: Måndag - Fredag, kl. 08:00 - 17:00
Besöksadress: Föreningsgatan 15, Malmö
Postadress: Box 17007, 200 10 Malmö

Stockholm

Kontorstid: Måndag - Fredag, kl. 08:00 - 17:00
Adress: Vretenvägen 9, 171 54 Solna

Organisationsinformation

Bankgiro: 418-3109 (för översättningstjänster)
Bankgiro: 5509-9964 (för tolktjänster)
Organisationsnr: 556629-1513
VAT: SE556629151301

 

 

 

 

jens kh vd 150

jens kh vd 150

 

Jens Kofoed Hansen
VD

0708-631 900
jens.kofoed.hansen@sprakservice.se

 

 

charlottamork vvd 150

charlottamork vvd 150

Charlotta Mörk
VVD

0736-663 663
charlotta.mork@sprakservice.se

 

 

 

Ledning

Jens Kofoed Hansen
VD
0708-631 900
jens.kofoed.hansen@sprakservice.se

Kerstin Forssman
Chef Ekonomi och inköp
010-28 00 373
kerstin.forssman@sprakservice.se

Charlotta Mörk
VVD, Chef Affärsstöd och Tolktjänster
0736-663 663
charlotta.mork@sprakservice.se

Björn Touqan
Chef Översättning
0736-663 655
bjorn.touqan@sprakservice.se

 

Ziyene Melki
Chef Marknad och försäljning
0736-663 634
ziyene.melki@sprakservice.se

Affärsstöd

Charlotta Mörk
VVD, Chef Affärsstöd och Tolktjänter
0736-663 663
charlotta.mork@sprakservice.se

Aneta Hassan
HR-ansvarig
0736-66 36 99
aneta.hassan@sprakservice.se

Eleonore Svärd
HR-administratör
010-28 00 309
eleonore.svard@sprakservice.se

Ekonomi och inköp

Kerstin Forssman
Chef Ekonomi & inköp
010-28 00 373
kerstin.forssman@sprakservice.se

Simon Ekberg
Verksamhetscontroller
Föräldraledig

E-post: ekonomi@sprakservice.se
Leverantörsfakturor: faktura@sprakservice.se

Marknad- och försäljning

Ziyene Melki
Chef Marknad och försäljning
0736-66 36 34
ziyene.melki@sprakservice.se


Tolktjänster

Charlotta Mörk
VVD, Chef Affärsstöd och Tolktjänster
0736-663 663
charlotta.mork@sprakservice.se

Henrik Nävstrand
Gruppchef Tolktjänster
010-28 00 155
henrik.navstrand@sprakservice.se

Tanya Tsunoda
Tolkkoordinator
tanya.tsunoda@sprakservice.se

Christoffer Strandberg
Gruppchef Tolktjänster
christoffer.strandberg@sprakservice.se

Natasha Papadopoulou
Kvalitetskoordinator
natasha.papadopoulou@sprakservice.se

 

 

fasad bred2

fasad bred2