Kontakt


Hem      Kontakt


Malmö - huvudkontor

Kontorstid: Måndag - Fredag, kl. 08:00 - 17:00
Telefon: 0770-457 458
Besöksadress: Föreningsgatan 15, Malmö
Postadress: Box 17007, 200 10 Malmö

Stockholm

Kontorstid: Måndag - Fredag, kl. 08:00 - 17:00
Telefon: 0770-457 458
Adress: Vretenvägen 9, 171 54 Solna

E-post: info@sprakservice.se
Leverantörsfakturor tolk: faktura@sprakservice.se

 

Boka tolk

Hos oss kan du boka tolk dygnet runt, alla dagar på året via Språkservice Online eller på telefon 0770-457 458.
Akuta tolkbokningar (inom 24 tim) tas helst emot via telefon.

Beställ översättning

Läs om hur du beställer översättning här »

Organisationsinformation

Bankgiro: 418-3109 (för översättningstjänster)
Bankgiro: 5509-9964 (för tolktjänster)
Organisationsnr: 556629-1513
VAT: SE556629151301

 

 

Vi som jobbar här

maritajonsson2012 280px

maritajonsson2012 280px

 

Marita Jönsson
VD
0736-66 36 66
marita.jonsson@sprakservice.se

 

 

 

Styrelse

Marita Jönsson
Ordförande, VD
0736-66 36 66
marita.jonsson@sprakservice.se

Lenart Trpevski
Partner
010-28 00 777
lenart.trpevski@sprakservice.se

Pirkko T. Kyllönen
Partner
pirkko.kyllonen@sprakservice.se

Antonijo Trpevski
Partner
010-28 00 727
antonijo.trpevski@sprakservice.se

Ledning

Marita Jönsson
Ordförande, VD
0736-66 36 66
marita.jonsson@sprakservice.se

Kerstin Forssman
Chef Ekonomi och inköp
010-28 00 373
kerstin.forssman@sprakservice.se

 

Ziyene Melki
Chef Marknad och försäljning
0736-66 36 34
ziyene.melki@sprakservice.se

 

Charlotta Mörk
Chef Tolkcenter
010-28 00 177
charlotta.mork@sprakservice.se

Teuta Mustafa
Chef Förmedling och kundtjänst
010-28 00 301
teuta.mustafa@sprakservice.se

Ekonomi och inköp

Kerstin Forssman
Chef Ekonomi & inköp
010-28 00 373
kerstin.forssman@sprakservice.se

Tomas Luburic
Ekonomiassistent
010-28 00 372
tomo.luburic@sprakservice.se

Caroline Mattsson
Administratör
010-28 00 377
caroline.mattsson@sprakservice.se

Simon Ekberg
Verksamhetscontroller
010-28 00 371
simon.ekberg@sprakservice.se

Blerina Sadiku
Administratör
Tjänstledig

Monica Higa
Administratör
010-28 00 375
monica.higa@sprakservice.se

Lina Svensson
Administratör
010-28 00 374
lina.svensson@sprakservice.se

Förmedling och kundtjänst

Kundtjänst
0770-457 458
info@sprakservice.se

Teuta Mustafa
Chef Förmedling och kundtjänst
010-28 00 111
teuta.mustafa@sprakservice.se

Sofie Göransson
Gruppchef Kundtjänst
010-28 00 114
sofie.goransson@sprakservice.se

Henrik Nävstrand
Gruppchef Förmedling
010-28 00 155
henrik.navstrand@sprakservice.se

Giovanna Buendia
Teamledare
010-280 02 51
giovanna.buendia@sprakservice.se

HR

Aneta Hassan
HR-ansvarig
010-28 00 310
aneta.hassan@sprakservice.se

Eleonore Svärd
HR-administratör
010-28 00 309
eleonore.svard@sprakservice.se


IT

Vedran Simicic
Systemarkitekt/Tech Lead
0707-48 30 51
vedran.simicic@sprakservice.se

Johan Svensson
Systemarkitekt/Tech Lead

johan.svensson@sprakservice.se

Håkan Gunnarsson
Systemarkitekt/Tech Lead
073-666 36 33
hakan.gunnarsson@sprakservice.se


Kvalitet och hållbarhet

Caroline Düberg Martinsson
Kvalitets- och hållbarhetsansvarig
010-28 00 350
caroline.martinsson@sprakservice.se

Marknad och försäljning

Ziyene Melki
Chef Marknad och försäljning
0736-66 36 34
ziyene.melki@sprakservice.se

Joachim Svensson
Projektledare
010-28 00 507
joachim.svensson@sprakservice.se

Malin Israelsson
Projektledare Affärs- och konferenstolkning
010-28 00 324
malin.israelsson@sprakservice.se

Anette Rasmusson
Kommunikatör
010-28 00 325
anette.rasmusson@sprakservice.se

Tolkcenter

Charlotta Mörk
Chef Tolkcenter
010-28 00 177
charlotta.mork@sprakservice.se

Tanya Tsunoda
Tolkkoordinator
010-28 00 331
tanya.tsunoda@sprakservice.se

Christoffer Strandberg
Gruppchef Tolkcenter
0736-66 36 14
christoffer.strandberg@sprakservice.se

Natasha Papadopoulou
Kvalitetskoordinator 
010-28 00 334
natasha.papadopoulou@sprakservice.se

 

Amanda Kyllönen Hessedal
Kvalitetskoordinator 

Översättning

Emily Eriksson
Projektledare
010-28 00 513
emily.eriksson@sprakservice.se

Maria Ljung
Projektledare
010-28 00 504
maria.ljung@sprakservice.se

Emma Lindberg
Projektledare
010-28 00 503
emma.lindberg@sprakservice.se

 

Mitra Rezvani
Projektledare
010-28 00 502
mitra.rezvani@sprakservice.se

Joachim Svensson
Projektledare
010-28 00 507
joachim.svensson@sprakservice.se

 

Esmeralda Larsson
Administratör
010-28 00 514
esmeralda.larsson@sprakservice.se

Johan Lindberg
Administratör
010-28 00 511
johan.lindberg@sprakservice.se