Kontakt


Hem      Kontakt


Malmö - huvudkontor

Kontorstid: Måndag - Fredag, kl. 08:00 - 17:00
Besöksadress: Föreningsgatan 15, Malmö
Postadress: Box 17007, 200 10 Malmö

Stockholm

Kontorstid: Måndag - Fredag, kl. 08:00 - 17:00
Adress: Vretenvägen 9, 171 54 Solna

Organisationsinformation

Bankgiro: 418-3109 (för översättningstjänster)
Bankgiro: 5509-9964 (för tolktjänster)
Organisationsnr: 556629-1513
VAT: SE556629151301

Telefon: 0770-457 458
E-post: info@sprakservice.se
Leverantörsfakturor: faktura@sprakservice.se
 

Boka tolk dygnet runt, alla dagar på året via Språkservice Online eller på telefon 0770-457 458.
Akuta tolkbokningar (inom 24 tim) tas helst emot via telefon.

Konferenstolkning
Telefon: 0770-457 458
E-post: konferens@sprakservice.se

Beställ översättning
Läs om hur du beställer översättning här »

 

 

 

jens kh vd 150

jens kh vd 150

 

Jens Kofoed Hansen
VD

0708-63 19 00
jens.kofoed.hansen@sprakservice.se

 

 

charlottamork vvd 150

charlottamork vvd 150

Charlotta Mörk
vVD

0736-663 663
charlotta.mork@sprakservice.se

 

 

 

Ledning

Jens Kofoed Jansen
VD
0708-63 19 00
jens.kofoed.hansen@sprakservice.se

Kerstin Forssman
Chef Ekonomi och inköp
010-28 00 373
kerstin.forssman@sprakservice.se

Charlotta Mörk
vVD, Chef Affärsstöd och Tolkcenter
0736-663 663
charlotta.mork@sprakservice.se

Ziyene Melki
Chef Marknad och försäljning
0736-663 634
ziyene.melki@sprakservice.se

Teuta Mustafa
Chef Förmedling och kundtjänst
010-28 00 301
teuta.mustafa@sprakservice.se

Affärsstöd

Charlotta Mörk
vVD, Chef Affärsstöd och Tolkcenter
0736-663 663
charlotta.mork@sprakservice.se

Anette Rasmusson
Kommunikatör
010-28 00 325
anette.rasmusson@sprakservice.se


 

Aneta Hassan
HR-ansvarig
010-28 00 310
aneta.hassan@sprakservice.se

Eleonore Svärd
HR-administratör
010-28 00 309
eleonore.svard@sprakservice.se

Caroline Düberg Martinsson
Kvalitets- och hållbarhetsansvarig
010-28 00 350
caroline.martinsson@sprakservice.se

Utveckling
It_support@sprakservice.se

Ekonomi och inköp

Kerstin Forssman
Chef Ekonomi & inköp
010-28 00 373
kerstin.forssman@sprakservice.se

Simon Ekberg
Verksamhetscontroller
010-28 00 371
simon.ekberg@sprakservice.se

E-post: ekonomi@sprakservice.se
Leverantörsfakturor: faktura@sprakservice.se

Förmedling och kundtjänst

Teuta Mustafa
Chef Förmedling och kundtjänst
010-28 00 111
teuta.mustafa@sprakservice.se

Kundtjänst
0770-457 458
info@sprakservice.se

Henrik Nävstrand
Gruppchef Förmedling
010-28 00 155
henrik.navstrand@sprakservice.se

Sofie Göransson
Gruppchef Kundtjänst
010-28 00 114
sofie.goransson@sprakservice.se

Marknad- och försäljning

Ziyene Melki
Chef Marknad och försäljning
0736-66 36 34
ziyene.melki@sprakservice.se

Joachim Svensson
Marknadsprojektledare
010-28 00 507
joachim.svensson@sprakservice.se

Tolkcenter

Charlotta Mörk
vVD, Chef Affärsstöd och Tolkcenter
0736-663 663
charlotta.mork@sprakservice.se

Christoffer Strandberg
Gruppchef Tolkcenter
0736-66 36 14
christoffer.strandberg@sprakservice.se

Tanya Tsunoda
Tolkkoordinator
tanya.tsunoda@sprakservice.se

Natasha Papadopoulou
Kvalitetskoordinator 
natasha.papadopoulou@sprakservice.se

Översättning

Emily Eriksson
Projektledare
010-28 00 513
emily.eriksson@sprakservice.se

Maria Ljung
Projektledare
010-28 00 504
maria.ljung@sprakservice.se

Emma Lindberg
Projektledare
010-28 00 503
emma.lindberg@sprakservice.se

Mitra Rezvani
Projektledare
010-28 00 502
mitra.rezvani@sprakservice.se

Joachim Svensson
Projektledare
010-28 00 507
joachim.svensson@sprakservice.se

Esmeralda Larsson
Administratör
010-28 00 514
esmeralda.larsson@sprakservice.se

Johan Lindberg
Administratör
010-28 00 511
johan.lindberg@sprakservice.se

 

 

fasad bred2

fasad bred2