Kontakt


Hem      Kontakt


Malmö - huvudkontor

Kontorstid: Måndag - Fredag, kl. 08:00 - 17:00
Telefon: 0770-457 458
Besöksadress: Föreningsgatan 15, Malmö
Postadress: Box 17007, 200 10 Malmö

Stockholm

Kontorstid: Måndag - Fredag, kl. 08:00 - 17:00
Telefon: 0770-457 458
Adress: Vretenvägen 9, 171 54 Solna

E-post: info@sprakservice.se
Leverantörsfakturor tolk: faktura@sprakservice.se

 

Boka tolk

Hos oss kan du boka tolk dygnet runt, alla dagar på året via Språkservice Online eller på telefon 0770-457 458.
Akuta tolkbokningar (inom 24 tim) tas helst emot via telefon.

Beställ översättning

Läs om hur du beställer översättning här »

Organisationsinformation

Bankgiro: 418-3109 (för översättningstjänster)
Bankgiro: 5509-9964 (för tolktjänster)
Organisationsnr: 556629-1513
VAT: SE556629151301

 

 

Vi som jobbar här

maritajonsson2012 280px

maritajonsson2012 280px

 

Marita Jönsson
VD
0736-66 36 66
marita.jonsson@sprakservice.se

 

 

 

magnusfranzen 280 fri 18

magnusfranzen 280 fri 18

 

 

Magnus Franzén
vVD
0707-270 700
magnus.franzen@sprakservice.se

 

 

Styrelse

Marita Jönsson
Ordförande, VD
0736-66 36 66
marita.jonsson@sprakservice.se

Lenart Trpevski
Partner
010-28 00 777
lenart.trpevski@sprakservice.se

Pirkko T. Kyllönen
Partner
010-28 00 722
pirkko.kyllonen@sprakservice.se

Antonijo Trpevski
Partner
010-28 00 727
antonijo.trpevski@sprakservice.se

Ledning

Marita Jönsson
Ordförande, VD
0736-66 36 66
marita.jonsson@sprakservice.se

Kerstin Forssman
Chef Ekonomi och inköp
010-28 00 373
kerstin.forssman@sprakservice.se

 

Magnus Franzén
vVD, Senior Advisor
0707-270 700
magnus.franzen@sprakservice.se

Ziyene Melki
Chef Marknad och försäljning
0736-66 36 34
ziyene.melki@sprakservice.se

 

Charlotta Mörk
Chef Tolkcenter
010-28 00 177
charlotta.mork@sprakservice.se

Teuta Mustafa
Chef Förmedling och kundtjänst
010-28 00 301
teuta.mustafa@sprakservice.se

Affärsstöd

Vedran Simicic
Systemarkitekt/Tech Lead
0707-48 30 51
vedran.simicic@sprakservice.se

Taleb Hammoudé
Testansvarig
010-28 00 364
taleb.hammoude@sprakservice.se

Tobias Fairbarn
Projektledare
010-28 00 367
tobias.fairbairn@sprakservice.se

Håkan Gunnarsson
Systemarkitekt/Tech Lead
0736-66 36 33
hakan.gunnarsson@sprakservice.se

Naseer Alwan
IT-tekniker
010-28 00 362
naseer.alwan@sprakservice.se

Ekonomi och inköp

Kerstin Forssman
Chef Ekonomi & inköp
010-28 00 373
kerstin.forssman@sprakservice.se

Tomas Luburic
Ekonomiassistent
010-28 00 372
tomo.luburic@sprakservice.se

Simon Ekberg
Verksamhetscontroller
010-28 00 371
simon.ekberg@sprakservice.se

Blerina Sadiku
Administratör
010-28 00 376
blerina.sadiku@sprakservice.se

Monica Higa
Administratör
010-28 00 375
monica.higa@sprakservice.se

Lina Svensson
Administratör
010-28 00 374
lina.svensson@sprakservice.se

Förmedling och kundtjänst

Kundtjänst
0770-457 458
info@sprakservice.se

Teuta Mustafa
Chef Förmedling och kundtjänst
010-28 00 111
teuta.mustafa@sprakservice.se

Sofie Göransson
Teamleader
010-28 00 114
sofie.goransson@sprakservice.se

Giovanna Buendia
Gruppchef Förmedling
010-280 02 51
giovanna.buendia@sprakservice.se

Sanne Sjöberg
Teamleader
010-28 00 160
sanne.sjoberg@sprakservice.se

HR

Aneta Hassan
HR
010-28 00 310
aneta.hassan@sprakservice.se

Eleonore Svärd
HR-administratör
010-28 00 309
eleonore.svard@sprakservice.se


Kvalitet och hållbarhet

Caroline Düberg Martinsson
Kvalitet och hållbarhet
010-28 00 350
caroline.martinsson@sprakservice.se

Marknad och försäljning

Ziyene Melki
Chef Marknad och försäljning
0736-66 36 34
ziyene.melki@sprakservice.se

Malin Israelsson
Projektledare Affärs- och konferenstolkning
010-28 00 324
malin.israelsson@sprakservice.se

Anette Rasmusson
Kommunikatör
010-28 00 325
anette.rasmusson@sprakservice.se

Tolkcenter

Charlotta Mörk
Chef Tolkcenter
010-28 00 177
charlotta.mork@sprakservice.se

Tanya Tsunoda
Utbildning och rekrytering 
010-28 00 331
tanya.tsunoda@sprakservice.se

Christoffer Strandberg
Gruppchef Tolkcenter
0736-66 36 14
christoffer.strandberg@sprakservice.se

Ulrika Svensson
Gruppchef Tolkcenter (föräldraledig)

Rhonett Esguerra
Gruppchef Tolkcenter, vik
072-005 53 86
rhonett.esguerra@sprakservice.se

Översättning

Emily Eriksson
Projektledare
010-28 00 513
emily.eriksson@sprakservice.se

Maria Ljung
Projektledare
010-28 00 504
maria.ljung@sprakservice.se

Emma Lindberg
Projektledare
010-28 00 503
emma.lindberg@sprakservice.se

 

Mitra Rezvani
Projektledare
010-28 00 502
mitra.rezvani@sprakservice.se

Joachim Svensson
Projektledare
010-28 00 507
joachim.svensson@sprakservice.se

 

Esmeralda Larsson
Administratör
010-28 00 514
esmeralda.larsson@sprakservice.se

Johan Lindberg
Administratör
010-28 00 511
johan.lindberg@sprakservice.se